Jackson Trophy se tímto okamžikem otevírá pro jednočlenná plavidla !

Jackson Trophy se tímto okamžikem otevírá pro jednočlenná plavidla, a to kajaky, belly boaty a katamarány ! Tým je stále dvoučlenný a tvoří ho dvě jednomístná plavidla. Posádky registrující se do sdruženého týmu jednomístných plavidel závodí ve stejné kategorii jako lodě. 

Jednotlivá plavidla sdružených posádek mohou být od sebe vzdálena maximálně 10m. Každý člen sdružené posádky, tak jako je tomu i u posádek lovících z lodí, bude mít v plavidle umístěno GPS sledovací zařízení. Jednotlivá plavidla budou mezi sebou zároveň propojena gumovým lanem v délce 10m, tak aby ani při případném rychlejším driftu nedocházelo ke zvětšení povolené vzdálenosti mezi plavidly a posádka se nemusela stále obávat porušení pravidel o maximálním odstupu. Ostatní ustanovení a pravidla jsou totožná pro všechny registrované posádky.

Sdružené týmy mají jistou nevýhodu v pomalejších přejezdech, nicméně značnou výhodu v tichém dosažení lovného místa, což může rychlost lodí zajisté předčit. Hracholuská přehrada disponuje řadou zajímavých zákoutí a mělčin, které jsou vhodné obzvláště pro tyto posádky. Díky novému pravidlu o možnosti ukončit závod na libovolném místě přehrady se handicap s rychlostí nepatrně sráží a nabídne tak ke konci závodu všem rovnocené možnosti. Těšíme se na přímou konfrontaci ve společné kategorii a jsme přesvědčeni o tom, že sdružené posádky budou více než rovnoceným soupeřem !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.